Szanowni Państwo,

W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym 2018-2019, wobec braku możliwości spotkania się z Państwem osobiście przekazuję za pośrednictwem Pani Dyrektor kilka informacji dotyczących zagadnienia ubezpieczenia NNW naszych dzieci.

Z uwagi na zmiany regulacji prawnych, szczególnie w zakresie ochrony danych osobowych, oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom części z rodziców, w tym roku zmieniamy nieco model zawierania umów ubezpieczenia.

Proponowane rozwiązanie opiera się na bezpośrednim zawieraniu umowy ubezpieczenia NNW przez rodzica/opiekuna prawnego za pośrednictwem platformy internetowej, do której link będzie znajdował się na stronie internetowej przedszkola.

Przy wprowadzeniu nowego modelu placówki oświatowe nie będą odpowiedzialne za kompletowanie deklaracji przystąpienia, tworzenie list, zbieranie składek i przekazywanie do ubezpieczycieli. Z kolei rodzice/opiekunowie prawni mogą samodzielnie zdecydować o zakresie optymalnej ochrony dostosowanej do potrzeb swojego dziecka, a także poprawnie zawrzeć umowy ubezpieczenia pod względem prawnym.

Przedstawiam Państwu oferty ubezpieczenia NNW na rok szkolny 2018/2019 dwóch firm:

Pierwsza z nich to propozycja brokera, obsługującego Miasto Opole, firmy Nord Partner Sp. z o. o., która oferuje zawarcie ubezpieczenia w jednym z dwóch towarzystw ubezpieczeń tj. Uniqa TU S.A. lub InterRisk TU S.A. Oferta obejmuje wiele wariantów ubezpieczenia, zróżnicowanych pod względem zakresu i wysokości składki. Umowę zawiera się z wykorzystaniem specjalnie przygotowanej platformy internetowej znajdującej się pod adresem https://www.ubezpieczenieuczniow.pl/ 

Każdy rodzic/opiekun prawny może sprawdzić na platformie szczegóły oferty po wprowadzeniu kodu identyfikacyjnego Miasta Opola - B2JT5F

Druga oferta dotyczy zawarcia ubezpieczenia za pośrednictwem Nauczycielskiej Agencji Ubezpieczeniowej S.A., która przygotowała również ofertę InterRisk TU S.A. jednak bazującą na innych założeniach i schematach. Rodzice po zalogowaniu się, za pomocą kodu tmaj3318, będą mogli na platformie internetowej https://ubezpieczenia.nau.pl/ wybrać odpowiadający im wariant i zawrzeć ubezpieczenie.

W obu przypadkach płatność dokonywania jest on-line a polisę rodzic otrzymuje e-mailem na wskazany adres poczty internetowej. Na platformach zamieszczone są wszystkie niezbędne do zawarcia ubezpieczenia informacje m.in. zakres ubezpieczenia, ogólne i szczególne warunki, dokumenty szkodowe, itp.

Proszę o zapoznanie się z ofertami ubezpieczeń i wybranie właściwego dla siebie.

Pozostałe zagadnienia dotyczące funkcjonowania Rady Rodziców w obecnym roku szkolnych w tym ustalenia co do Mikołajek, Balu Karnawałowego oraz Wiosennego Festynu Rodzinnego omówimy wraz z Przewodniczącymi Trójek Grupowych na najbliższym spotkaniu

Pozdrawiam serdecznie
Piotr Malinowski – Przewodniczący Rady Rodziców.

Załącznik nr 1 - Pobierz
Załącznik nr 2 - Pobierz

Opolskie kuratorium

oswiata

Misją Kuratorium Oświaty w Opolu jest realizowanie skutecznej i profesjonalnej polityki oświatowej państwa w województwie opolskim.

Zobacz...

800 lat

image001

logoopoleZapraszamy na stronę miasta Opole.

Zobacz...

Biuletyn Informacji Publicznej

logo bip

Przedszkole Publiczne Nr 20 w Opolu

Informacje o jednostce

Zobacz...

 

.

Copyright © 2014 Przedszkole Publiczne Nr 20 w Opolu.

Projekt i wykonanie

Do góry