Słoneczka

Sala Nr 24
tel. 77 455 48 40 w. 24

Nasza grupa dostała powołanie do wojska. Na razie było to tylko rozpoznanie terenu. Bardzo spodobały się Słoneczkom pojazdy (nie tylko wojskowe) i broń. Kto wie , może za kilka lat niektórzy z nas wrócą tam... w mundurach.


View the embedded image gallery online at:
https://pp20.opole.pl/grupy/sloneczka#sigFreeIdd48e78e8d1

20.04.2018r. w naszym przedszkolu miały miejsce niezwykłe sportowe rozgrywki - „Bieg Zajączka” organizowany w ramach Dnia Ziemi. Rozgrzewka pozwoliła dzieciom przygotować się do wymagających zadań. Na podwórku dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach rywalizując z przedszkolakami z innych grup. Było sportowo, wesoło i słonecznie. Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy ze Stowarzyszeniem Opolska Pozytywka.


View the embedded image gallery online at:
https://pp20.opole.pl/grupy/sloneczka#sigFreeId6e29ca4121

W grupie Słoneczek nie ma mowy o nudzie! Dzieci codziennie chętnie podejmują różne aktywności. Spełniają się w roli zwinnych sportowców, utalentowanych muzyków i artystów plastyków. Ćwiczymy i ćwiczymy od dużej do małej motoryki.


View the embedded image gallery online at:
https://pp20.opole.pl/grupy/sloneczka#sigFreeId3f8abaa5bb

Czy ktoś próbował zafarbować tulipany? Słoneczkom eksperyment wyszedł bajecznie! Na efekty nie trzeba było długo czekać. Kolorowe kwiaty udekorowały parapet, a dzieci mogły zauważyć którędy rośliny transportują wodę z barwnikiem aż po same płatki. Przedszkolaki sprawdziły co pływa, a co tonie, jak tworzy się para wodna oraz wykonywały ćwiczenia oddechowe tworząc wesołe wodne bąbelki. Było odkrywczo mokro:)


View the embedded image gallery online at:
https://pp20.opole.pl/grupy/sloneczka#sigFreeIdeb3f472d42

Muzeum Wsi Opolskiej przygotowało warsztaty zdobienia jaj wielkanocnych. Do naszego przedszkola przyjechała  twórczyni ludowa Pani Ania ze zbiorem pisanek, kroszonek i innych jaj, wykonanych różnymi technikami. Przygotowane przez naszych rodziców zafarbowane jajka samodzielnie ozdobiliśmy wzorami wiosennymi i świątecznymi.

Opolskie kuratorium

oswiata

Misją Kuratorium Oświaty w Opolu jest realizowanie skutecznej i profesjonalnej polityki oświatowej państwa w województwie opolskim.

Zobacz...

800 lat

image001

logoopoleZapraszamy na stronę miasta Opole.

Zobacz...

Biuletyn Informacji Publicznej

logo bip

Przedszkole Publiczne Nr 20 w Opolu

Informacje o jednostce

Zobacz...

 

.

Copyright © 2014 Przedszkole Publiczne Nr 20 w Opolu.

Projekt i wykonanie

Do góry